Gisteravond werd op social media opgeroepen om te demonstreren bij de Coolsingel in Rotterdam. Politie die op de oproep af kwam bleek totaal onvoorbereid. Getuigen en verslaggevers verklaren dat politie begonnen is met het laten escaleren van de demonstratie, door met 2 busjes dwars door de menigte heen te rijden en hierdoor de boel heeft laten exploderen.
Nadat er met de bus op de demonstranten was ingereden, werden er stuk of 15 ME’ers in het nauw gedreven in de straat waar een politieauto in brand vloog. Op deze plek zijn de slachtoffers gevallen. Een persoon die werd neergeschoten lag hevig bloedend op straat na in het dijbeen geschoten te zijn.
Een verslaggever van ‘Onrecht TV 3.0’, Marco, is in kritieke toestand in het ziekenhuis terecht gekomen. Mede verslaggevers van Onrecht TV verklaren het volgende:
“Wij mochten 5 minuten bij Marco, hij was aanspreekbaar.
Hij is in zijn buik geschoten
Zijn maag is twee keer geperforeerd, en zijn darm ook. Er is een stuk darm weggehaald waarvoor zijn hele buikwand open moest. Het lijkt er nu op dat hij stabiel is, maar het is nog afwachten hopende er geen infectie s optreden, hij ligt op de IC en heeft alle rust nodig.”
In de opname van video in verzet is te zien hoe de schoten afgevuurd werden.
Onze verslaggever Johan Meijboom ter plaatse verklaart:
Ik dacht op een oorlogsterrein te zijn, politie na opschaling deed wat ze altijd doen, maar nu met tientallen busjes asociaal hard door het publiek te rijden om de menigte uit elkaar te halen en te controleren.
Noot van de redactie:
Na de vreselijke gebeurtenissen van gisteren gaan onze gedachten uit naar alle mensen wie dit aangaat. Veel sterkte voor de slachtoffers en betrokkenen.
Bron: getuigen ter plaatse