Ik had begin 2019 reeds mijn sociale media verwijderd, en ik heb nu ook besloten om zowel mijn Telegram als mijn website (beurs.com) offline te halen. Over het hoe en waarom verwijs ik graag onderaan naar de eerdere twee mails die ik daarover verstuurde.
Los van de stress en negatieve feedbackloops van sociale media, merk ik de voorbije jaren ook een enorme polarisatie in onze maatschappij. Het is steeds moeilijker om je uit te spreken over allerhande onderwerpen zonder dat je een negatief etiket naar je hoofd krijgt gesmeten. We luisteren niet meer naar elkaar en ieder debat ontaardt al snel in een scheldpartij.
We zijn het normaal gaan vinden om de andere partij zonder enige vorm van bewijzen te omschrijven als een racist, een klimaatontkenner, een extremist, een nazi, enz, en het gebeurt ook niet alleen op social media. In de reguliere media is het al niet anders.
Wel, ik vind dat echt niet normaal en het is ook de reden waarom ik mij steeds verder wil terugtrekken. Op deze manier is elke discussie compleet zinloos en op het einde van het verhaal dreig je zelf ook meegesleurd te worden in deze beerput.
Daar pas ik voor.
Ik ben, zoals zoveel anderen inmiddels, bezorgd om de toenemende geldontwaarding, de dreigende energietekorten en de gevolgen hiervan op ons individueel leven. En ik zal mijn kijk op deze zaken voorlopig blijven delen via deze weg.
We gaan een stevige crisis tegemoet en daarbij is het belangrijk om mensen te blijven onder elkaar en respectvol met anderen om te blijven gaan.
We zullen hier op de één of andere manier samen uit moeten komen. Een toenemende verdeeldheid is het laatste dat we kunnen gebruiken.
De recente ontwikkelingen in onze maatschappij tonen voor mij aan dat die verdeeldheid alleen maar toeneemt, en daar wil ik op geen enkele manier aan bijdragen.
Mij zal je dus niet meer buiten de lijntjes van de financiële wereld zien kleuren en ik zal mij in de toekomst dan ook onthouden van enige publieke commentaar op specifieke maatschappelijke ontwikkelingen.
Ik besef maar al te goed dat het geen positieve ontwikkeling is wanneer steeds minder mensen zich uitspreken, maar ik ben niet langer bereid om de tol ervoor te betalen.
Email 28 feb 2019: Mijn bedrijf verkocht, wat nu?
Ik heb vorige week mijn bedrijf verkocht en ben nu officieel met “mini-pensioen”. Ik bedoel daarmee dat ik enkel nog die dingen ga doen die ik leuk vind. Geen stress meer, een lege agenda en 100% van mijn aandacht naar de zaken die mij écht gelukkig maken. Dit betekent natuurlijk niet dat ik helemaal niks meer ga doen.
E-mail 23 april 2019: ik stop
Toen Avicii in 2016 zijn pensioen aankondigde, liet hij zich het volgende ontvallen:
“Het lag niet aan de shows of de muziek, maar aan het gebeuren eromheen dat nooit natuurlijk aanvoelde. Ik ben meer het introverte type en het was altijd moeilijk voor me. Ik denk dat ik te veel negatieve energie aan boord heb genomen.”
Ik heb die quote bewaard omdat het zo herkenbaar voor me is. Dit is ook één van de redenen waarom ik TradersOnly bijvoorbeeld verkocht. Ik vertelde aan iedereen dat ik op mini-pensioen ging en alleen nog zou doen wat ik echt graag doe. Maar zonder dat je het beseft, heb je toch altijd de neiging om je publiek te pleasen. Zeker als je veel op social media zit, word je geruisloos meegetrokken in een eindeloze feedbackloop. Alles wat je doet, wordt beantwoord met een stroom aan likes, reacties en retweets. Meer dan 95% van de reacties die ik krijg zijn positief, maar toch heb ik het gevoel dat die feedback de energie uit mijn lijf zuigt.
Ik geniet ervan om te schrijven, maar de feedback is er vaak even te veel aan.
groeten,
Maarten Verheyen
Over de auteur:
Maarten Verheyen voorspelde de kredietcrisis van 2008, publiceerde het boek ‘Het Eindspel van ons Financieel Systeem’ (download hier).
Blijf betrokken, blijf wakker, volg LNN. Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief
Steun LNN en word lid of doneer. Zo help je ons om het tegengeluid te blijven verspreiden
Disclaimer: Opiniestukken geven niet persé de mening weer van de LNN-redactie. Wij bieden een platform om de vrijheid van meningsuiting te ondersteunen
Het heeft voor- en nadelen. Enerzijds loop je niet meer het risico in een echo-kamer te belanden, anderzijds mis je bepaalde informatie en vooral contact met gelijkgestemden. Voor mij was het niet eens een keuze maar werd gewoon geblokkeerd (door Linked-in in dit geval) vanwege bepaalde inhoud die hen onwelgevallig is. Ik hoop dat je nog wel je mond zult opendoen waar je maar kunt, want wie zwijgt stemt toe.
Dat is een goeie beslissing. Omdat negativiteit toch wat met je doet en niet goed is voor je algehele welbevinden, tenzij je in staat bent het voor jezelf om te buigen. Want dat is ook wat “men” probeert, dat je op negativiteit reageert en het liefst negatief zodat “men” deze energie kan opzuigen, zodat “men” zich voeden met jouw energie, zodat je “leeggezogen” wordt. Daarom lijkt het soms alsof “men” het erom doet, met zulke onlogische uitspraken en onzinnige oplossingen, zodat jij er (negatief) op reageert en daarmee jouw energie weggeeft……in plaats van het bij je te houden en weer liefdevol en positief wordt. Ik probeer in niet meer in te trappen en er is niks mis mee al je voor jezelf kiest.