Er werd gedanst, gelachen en gescandeerd, de sfeer was fantastisch en ik stond vooraan.
Opeens vond de ME het nodig om twee waterkanonnen in te zetten. Waarom? Schiet mij maar lek!
Vervolgens begonnen een aantal Romeo’s (politie gekleed als burger, vandaag goed herkenbaar door hun mondkapje, in groepjes tussen de massa) te rellen en te duwen.
Het zal wel naar buiten gebracht worden alsof er gereld werd en dat o.a. daarom het plein leeggeveegd moest worden. Even later zag je deze oproerkraaiers van de ME in burger, in een ME-busje stappen en wegrijden.
Vervolgens worden wij door een linie van ME te paard bestormd. Ze sloegen met hun zwepen op de burgers. Ik ben niet snel bang, maar als zulke reusachtige paarden op je afstormen dan schrik je toch wel even.
Steeds verder werden wij naar achter gedreven en zelfs in de zijstraten was niet ver genoeg voor de ME.
Uiteindelijk was er nog maar een klein kliekje mensen in de zijstraten. Gemoedelijk stonden die een kopje koffie te drinken.
Een lijn van ME”ers blokkeerde de doorgang van de straat. Een fietser stond op c.a. 15 meter afstand te aanschouwen wat er aan de hand was. In zijn eentje, niemand in de buurt. Opeens rent een groepje ME’ers op hem af, slaat op hem in en voert hem af. Hij zei niks, hij deed niks. Beelden hiervan zullen vast snel online komen.
Helaas was mijn telefoon leeg en heb ik het niet allemaal kunnen vastleggen. Maar diep triest dat een demonstratie, waar niemand een vlieg kwaad deed, zo geprovoceerd werd door de ME.
Logisch dat er verzet kwam van de burgers, want wat een onrecht werd ons aangedaan. Men is er klaar mee. Klaar met 10 maanden onrecht. Er werd niet snel opgegeven, logisch want met die intentie kwamen wij tenslotte, niet opgeven ondanks dat een officiële demonstratie verboden was. Vechten voor het recht op vrijheid voor demonstratie dat ons ontzegd is. Net zoals heel veel andere vrijheden die ons ontzegd zijn…
De koek is op, wij lieten ons niet zomaar als kleine kinderen betuttelen en wegsturen. Op de meeste demonstranten ben ik super trots.
Natuurlijk zijn er altijd een paar relschoppers, maar van alle kanten werden we opgehitst, geprovoceerd en belaagd door de ME.
Wij laten ons niet stoppen!
Volgende weken zal ik er weer staan, zowel in Den Bosch als Eindhoven!